W poniedziałek, 14 maja, ulicami miasta przejdzie Wrocławski Pochód Juwenaliowy. W tym roku studenci wszystkich uczelni wyższych przejdą z placu Wolności na teren Politechniki Wrocławskiej. Utrudnienia rozpoczną się ok. godz. 10.00.

Wydarzenie rozpoczyna się na placu Wolności przy Narodowym Forum Muzyki o godz. 10.00. O godz. 11.25 pochód wyrusza w stronę ulicy Kazimierza Wielkiego, następnie – przez plac Dominikański, plac Społeczny, most Grunwaldzki – dotrze na teren Politechniki Wrocławskiej. Zakończenie pochodu planowane jest na godzinę 13.30, jednak utrudnienia w ruchu drogowym mogą potrwać do 14.20.

Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby porządek na wskazanej trasie został przywrócony niezwłocznie po zakończeniu pochodu.

Utrudnienia w ruchu

Z powodu przemarszu zaplanowano zamknięcie pasów ruchu ulicy Kazimierza Wielkiego, do wjazdu na pl. Wolności, ul. Oławskiej, ul. Romualda Traugutta, pl. Społecznego i pl. Powstańców Warszawy, które to zostaną w całości zamknięte, most Grunwaldzki, który zostanie w całości wyłączony z ruchu oraz pl. Grunwaldzki od mostu Grunwaldzkiego do ronda Reagana.

Z utrudnieniami muszą liczyć się również pasażerowie komunikacji miejskiej. Z powodu pochodu zamknięte zostaną również linie tramwajowe jadące wzdłuż trasy.

Utrudnienia dotyczą linii 845, 855, 900L, 900P, 901, 910 oraz pracownicze 3M-1 i 3M-2, a opóźnienia sięgają nawet 90 minut i mogą potrwać do późnych godzin popołudniowych

Za powstałe utrudnienia komunikacyjne przepraszamy